Tuning pojazdu to nic innego jak jego usprawnienie i zmodernizowanie. Oprócz wyglądu podrasować można także sam silnik. Warto wiedzieć jak skuteczny jest ten proces.

Chip tuning

Personalizacja pojazdu to rozwiązanie dedykowane osobom chcącym sprawić, że ich samochody będą „inne” i będą wyróżniać się na tle podobnych modeli. Obok obniżania podwozia, zmiany nadwozia, przyciemniania szyb i wielu rozmaitych modernizacji, wyróżnić należy chip tuning, który przeprowadzimy w Premium Car Coding. Warto zlecać tego rodzaju proces zlecić profesjonalistom, żeby być pewnym, że wszystko przebiegnie tak, jak powinno. Samodzielne modernizacje są nie tylko nieskuteczne, ale mogą prowadzić do awarii lub nawet wypadku. Należy więc udać się do specjalisty i zdjąć ograniczenia z danego samochodu, jednak trzeba podejmować proces ten rozsądnie z uzgodnieniem poziomu tuningu z fachowcem.

Chip tuning a możliwości

Chip tuning to modernizacja polegająca na zdjęciu nałożonej przez producenta ograniczenia. Stosowane są, żeby przedłużyć żywotność jednostki napędowej, przez jednoczesne ograniczenie możliwości auta. Chip tuning pozwala na realne uzyskanie od 20 do 50% mocy danego silnika. Warto jednak pamiętać, że efekty są bardzo różne i indywidualne dla każdego samochodu. Nie sposób jest ocenić, o ile proces ten pozwoli faktycznie podnieść moc. Jest to zależne od marki samochodu, typu silnika, jego stanu i kilku innych elementów. Nie można tego także oszacować. Jednak, gdy pojazd nie porusza się tak, jakbyśmy chcieli, to wtedy warto rozważyć zlecenie jego modernizacji pod tym względem. Warto także pamiętać, że przy kontroli ewentualną karę za modernizację otrzymamy jako właściciele. Dobrze mieć także na uwadze, że niektóre zmiany pociągają za sobą kolejne. Nie wolno zapominać, że dokonanie zmian w silniku i podkręcenie jego mocy powinno iść w parze z weryfikacją stanu zawieszenia, które również należałoby usprawnić dla własnego bezpieczeństwa.