Niektóre proekologiczne technologie stosowane w motoryzacji, takie jak system AdBlue, nie są bezawaryjne. Co więcej, koszty ich naprawy w samochodach mogą okazać się naprawdę wysokie. Czy można w bezpieczny sposób pozbyć się tego problemu?

Po co usuwa się AdBlue?

AdBlue to specjalny płyn oczyszczający spaliny produkowane przez pojazdy z silnikiem Diesla. Niestety, problemy i awarie ze strony układu redukcji emisji spalin SCR AdBlue są tak częste, że wielu kierowców zastanawia się nad usunięciem problemu. Jak można to zrobić? Usuwanie AdBlue to skomplikowana procedura, jednak istnieją serwisy, które zajmują się nią zawodowo. Czy warto zainwestować w tego typu usługę? Oto najważniejsze korzyści płynące z usunięcia AdBlue:

  • mniejsze zużycie paliwa;
  • brak potrzeby tankowania płynu AdBlue;
  • brak ryzyka przejścia w tryb obniżenia mocy z powodu awarii układu;
  • możliwość przywrócenia pracy układu SCR.

Usunięcie AdBlue polega na programowym, całkowitym wyłączeniu obsługi systemu w aucie. Jest to możliwe dzięki modyfikacji oprogramowania sterownika silnika. Warto pamiętać, że fachowo przeprowadzone wyłączenie AdBlue jest w pełni odwracalne.

Gdzie można usunąć AdBlue?

Profesjonalne usunięcie Adblue ze sterownika silnika pozwala zachować diagnozowalność auta przez serwis lub służby kontrolne. Samochód jednocześnie nie wykazuje żadnej usterki. Co więcej, sterownik może zostać tak zaprogramowany, aby wprowadzał do układu tylko znikomą ilość czynnika. Warto jednak pamiętać, że tego typu czynności mogą wykonywać wyłącznie doświadczone osoby. Tylko profesjonalnie przeprowadzone usuwanie AdBlue rozwiąże problemy z układem SCR i pomoże zniwelować ryzyko ich wystąpienia w przyszłości, bez żadnej szkody dla silnika oraz innych ważnych podzespołów w samochodzie.